Licensed to Porcupine Stadium - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/28/2017 04:13 PM
          2017 UIL AA REGION 2 CHAMPIONSHIPS - 4/28/2017 to 4/29/2017          
                                Springtown, TX                                 
                                    Results                                    
 
Event 201  Women 3200 Meter Run 2A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Reynolds, Sydney          09 Valley View         12:01.57   11:39.66   10   
  2 Sweatman, Kaytlyn         10 Simms Bowie         12:53.00   11:51.03    8   
  3 Lengefeld, Sydney         11 Hamilton            12:15.00   12:06.76    6   
  4 Medina, Kylee             09 Goldthwaite         12:24.86   12:21.16    4   
  5 Haney, Megan              10 Hawkins             13:21.30   12:49.44    2   
  6 Hall, Caitlin             09 McLeod              12:59.36   12:54.02    1   
  7 Soles, Dusty              10 Celeste             13:26.40   12:59.59  
  8 Welch, Taylor             12 De Leon             12:53.67   13:02.12  
  9 Reynolds, Payton          10 Valley View         13:01.38   13:10.27  
 10 Hallman, Katie            09 Union Grove         13:40.06   13:10.98  
 11 Wyrick, Theresa           10 Lindsay             13:01.02   13:20.81  
 12 Garcia, Marleni           10 Valley View         13:10.76   13:29.69  
 13 Killian, Abigail          09 Hamilton            13:12.00   13:43.31  
 14 Rubio, Abigail            09 Honey Grove         15:42.08   13:48.59  
 15 Tenney, Shelby            11 Celeste             14:08.72   13:57.97  
 16 Wischerman, Melissa       12 North Hopkins       13:54.22   15:32.91  
 
Event 202  Men 3200 Meter Run 2A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cardiel, Luis             10 Valley View         10:37.00   10:29.00   10   
  2 Garcia, Francisco         11 Valley View         11:03.00   10:36.33    8   
  3 Stoffels, Sean            12 Lindsay             10:55.74   10:44.18    6   
  4 Newton, Matt              12 Archer City         11:01.79   10:55.08    4   
  5 Brown, Isaiah             11 Big Sandy           11:14.64   11:06.57    2   
  6 Hernandez, Anthony        10 Big Sandy           11:31.95   11:08.94    1   
  7 Ramirez, Brandon          09 Honey Grove         11:47.03   11:11.35  
  8 Wooten, Justin            10 Merit Bland         11:17.78   11:12.36  
  9 Allen, Jacob              10 Big Sandy           11:19.00   11:14.02  
 10 Araujo, Christian         12 Munday              11:22.36   11:18.92  
 11 Rico, Eduardo             09 Valley View         11:19.00   11:26.94  
 12 Andablo, Ulises           11 Windthorst                     11:32.07  
 13 Roller, Garrison          11 North Hopkins       11:50.99   11:47.05  
 14 Walker, Dalton            09 Ranger              11:27.66   11:52.44  
 15 Perez, Mario              09 North Hopkins       11:59.78   12:08.17  
 
Event 225  Women High Jump 2A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Scott, Kodee              12 Olney                5-00.00    5-02.00   10   
  2 Jordan, Hayley            12 Price Carlisle       5-00.00    5-00.00    8   
  3 Carpio, Sara              11 Ivanhoe Rayburn      4-10.00   J5-00.00    6   
  4 Polk, Sydney              10 Hico                 4-10.00   J5-00.00    4   
  5 Ewing, Makaela            12 Ranger               5-00.00   J5-00.00    2   
  6 Finney, Shemiyah          11 Honey Grove          5-02.00    4-10.00    0.33
  6 Fleitman, Makenzie        10 Lindsay              5-01.00    4-10.00    0.33
  6 English, Sydney           11 Hamilton             5-00.00    4-10.00    0.33
  9 Thomas, Christina         10 Alvord               4-08.00   J4-10.00  
  9 Phipps, Kenzi             09 Honey Grove          4-08.00   J4-10.00  
 11 Easley, Loren             10 Rivercrest           4-10.00   J4-10.00  
 12 Gerner, Skylar            09 Blue Ridge           4-10.00    4-08.00  
 12 Gerner, Shelby            11 Blue Ridge           4-10.00    4-08.00  
 14 Carr, Ericka              11 Maud                 4-10.00    4-06.00  
 15 Griffin, Asjah            10 Clarksville          4-08.00   J4-06.00  
 15 Dietz, Raegan             12 Era                  4-08.00   J4-06.00  
 
Event 227  Women Long Jump 2A
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Grubbs, Summer            11 Union Grove         17-08.50   17-10.00   NWI  10   
  2 Greer, Bailee             12 Detroit             17-08.50   17-04.00   NWI   8   
  3 Daniel, Alexa             10 Electra             16-11.25   16-06.50   NWI   6   
  4 Hines, Kayla              11 Linden-Kildare      16-00.00   16-05.50   NWI   4   
  5 Larabee, Chloe            12 Lindsay             16-02.00   16-04.50   NWI   2   
  6 Howard, Kylie             12 Era                 16-03.00   16-03.50   NWI   1   
  7 Hart, Aubrey              11 Price Carlisle      16-01.00   16-01.50   NWI 
  8 Worth, Kathryn            09 Lindsay             15-09.25   15-11.00   NWI 
  9 Williams, Jaylan          12 Quanah              16-03.00   15-07.50   NWI 
 10 Ramon, Miracle            09 North Hopkins       14-07.25  J15-07.50   NWI 
 11 Polk, Shelby              11 Hico                16-04.25   15-06.00   NWI 
 12 Knabe, Briana             09 Era                 15-07.25   15-05.50   NWI 
 13 Pennartz, Kora            09 Windthorst          16-03.50   15-02.00   NWI 
 14 Williams, Rozshanae       11 Honey Grove         15-06.50  J15-02.00   NWI 
 15 Jones, Cheyenne           11 Cumby               15-05.25   14-08.00   NWI 
 16 Snyder, Aliyah            09 North Hopkins       14-06.50   14-06.50   NWI 
 
Event 228  Men Long Jump 2A
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gaffney, Clashon          12 Clarksville         23-07.50   22-08.50   NWI  10   
  2 Otto, Yancey              12 Lindsay             22-05.50   22-01.50   NWI   8   
  3 Jones, Marcus             12 Linden-Kildare      23-00.00   22-00.50   NWI   6   
  4 Williams, Kellen          09 Union Grove         21-05.50   21-00.00   NWI   4   
  5 Dockins, Day'veon         12 Munday              21-08.00   20-10.00   NWI   2   
  6 Nelson, Aaron             10 Honey Grove         20-10.75   20-08.50   NWI   1   
  7 Wallace, Cameron          12 Dallas Gateway                 20-04.50   NWI 
  8 Anderson, Dallas          12 Meridian            20-03.25   19-11.75   NWI 
  9 Fulbright, Devin          10 Honey Grove         20-02.50   19-11.50   NWI 
 10 Mayers, Parker            10 Olney               20-11.25  J19-11.50   NWI 
 11 Jackson, Max              11 Price Carlisle      21-03.50   19-04.00   NWI 
 12 Dashner, Jason            12 Meridian            21-02.25   19-03.75   NWI 
 13 Smith, Kentavion          09 Honey Grove         20-01.75   19-02.50   NWI 
 14 Machal, Clayton           10 Alvord              19-04.75   19-01.00   NWI 
 15 Binder, Brennan           12 Muenster            20-05.25  J19-01.00   NWI 
 16 Francis, Hunter           12 Perrin-Whitt        20-01.50   18-09.50   NWI 
 
Event 229  Women Pole Vault 2A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Scott, Kodee              12 Olney               10-03.00   10-06.00   10   
  2 Hanna, Hillarry           12 Archer City          9-06.00   10-03.00    8   
  3 Morgan, Marlaina          11 Blue Ridge           7-06.00    9-06.00    6   
  4 Gebhardt, Carson          12 Meridian             9-09.00   J9-06.00    4   
  5 Hale, Abbey               11 Hamilton             9-00.00    9-00.00    2   
  6 Flack, Ember              12 Era                  8-00.00   J9-00.00    1   
  7 Laudermilk, Baylee        10 Collinsville         7-09.00    8-06.00  
  8 Martin, Kyndal            12 Price Carlisle       9-00.00   J8-06.00  
  9 Graham, Faith             10 Union Grove          8-00.00    8-00.00  
 10 Pollard, Haley            11 Chico                7-09.00   J8-00.00  
 11 Sheets, Meredith          09 Wolfe City           7-00.00    7-06.00  
 12 Aguilar, Sela             09 Union Grove          7-06.00    7-00.00  
 13 Doggett, Danielle         11 Bells                7-00.00   J7-00.00  
 -- Conover, Harlie           10 Hawkins              8-00.00         NH  
 
Event 230  Men Pole Vault 2A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wood, Parker              12 Hico                12-06.00   14-09.00   10   
  2 DeBord, Tanner            12 Lindsay             13-00.00   14-00.00    8   
  3 Kilburn, Nicolas          12 Big Sandy           13-09.00   13-06.00    6   
  4 Sherman, Austin           10 Hamilton            13-00.00   13-00.00    4   
  5 Hutchens, Ross            12 Collinsville        13-00.00  J13-00.00    2   
  6 Hammonds, Richard         11 Hawkins             12-06.00   12-06.00    1   
  7 Turner, Sam               12 Hawkins             12-00.00  J12-06.00  
  8 Cox, Colbey               11 Union Grove         12-00.00  J12-06.00  
  9 Conlee, Casen             09 Hico                12-00.00   12-00.00  
 10 Williams, Warren          09 Muenster            12-00.00  J12-00.00  
 11 Wann, Logan               12 Lindsay             11-06.00   10-06.00  
 12 Gossage, Isaac            12 Blue Ridge          10-00.00  J10-06.00  
 13 Bellville, Cody           09 Wolfe City          10-06.00  J10-06.00  
 14 Lipstraw, Ryan            11 Honey Grove         10-06.00  J10-06.00  
 15 Aycock, Weston            10 Honey Grove          9-00.00    9-06.00  
 -- Schenk, Trey              11 Windthorst                           NH  
 
Event 231  Women Shot Put 2A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Peters, Randi             12 Seymour             36-08.25   38-09.25   10   
  2 Redd, Jada                12 Honey Grove         35-02.25   38-03.00    8   
  3 Hennigan, Kaitlin         09 Muenster            34-03.50   36-00.50    6   
  4 Willams, Courtney         11 Olney               33-11.25   35-11.00    4   
  5 Helmberger, Abby          11 Boles               35-06.50   35-00.75    2   
  6 Grewing, Jocelyn          11 Lindsay             33-05.75   34-05.25    1   
  7 Niemann, Kirsten          11 Hamilton            35-10.00   34-01.00  
  8 Branam, Katie             12 Bells               34-04.25   33-01.00  
  9 Lowrance, Kasey           11 Munday              34-05.50   33-00.50  
 10 Williams, Baylee          11 Simms Bowie         30-05.25   30-04.75  
 11 Craigie, Brianna          10 Lindsay             31-00.75   30-01.25  
 12 Thomas, Elizabeth         12 Cumby               29-00.25   29-07.75  
 13 McKinley, Kaylee          12 Union Grove         32-00.00   29-05.25  
 14 Gray, Allison             11 Price Carlisle      29-09.25   29-00.25  
 15 Nobles, Asia              12 Price Carlisle      30-06.25   28-06.25  
 16 Green, Bria               12 Trenton             28-07.50   27-03.75  
 
Event 232  Men Shot Put 2A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reese, Rylan              12 Quanah              47-07.00   48-01.00   10   
  2 Lumsden, Kaven            10 Munday              46-05.75   46-03.25    8   
  3 Mcfall, Erick             09 Big Sandy           44-01.50   46-00.25    6   
  4 Daughtry, Brennon         12 Union Grove         47-02.25   45-10.75    4   
  5 Kays, Dylan               11 Collinsville        45-09.00   45-09.50    2   
  6 Fuller, Tannice           12 Era                 42-07.00   45-01.50    1   
  7 Holman, Colton            10 Union Grove         45-11.00   44-10.00  
  8 Tanner, Bowie             11 Wolfe City          42-04.25   44-07.50  
  9 Holmes, Clayton           12 Electra             44-00.50   44-01.75  
 10 Smith, J.R.               12 McLeod              45-00.50   42-08.50  
 11 Taylor, Jacob             11 Bells               43-08.00   41-09.75  
 12 Melton, Robert            12 Trenton             42-00.50   41-02.25  
 13 Smith, Christian          10 Bells               43-00.00   40-08.75  
 14 Pinkerton, Clayton        12 Meridian            43-07.00   40-06.00  
 15 Duvall, Zachary           10 Celeste             37-08.25   39-07.50  
 16 Tinney, Triston           12 Cumby               38-10.25   37-11.75  
 
                  Women - 2A - Team Rankings - 5 Events Scored
===============================================================================
    1) Olney                       24        2) Seymour                    10   
    2) Valley View                 10        2) Gladewater Union Grove     10   
    5) Hamilton                     8.33     6) Honey Grove                 8.33
    7) Price Carlisle               8        7) Detroit                     8   
    7) Archer City                  8        7) Simms Bowie                 8   
   11) Electra                      6       11) Blue Ridge                  6   
   11) Ivanhoe Rayburn              6       11) Muenster                    6   
   15) Meridian                     4       15) Goldthwaite                 4   
   15) Linden-Kildare               4       15) Hico                        4   
   19) Lindsay                      3.33    20) Ranger                      2   
   20) Quinlan Boles                2       20) Era                         2   
   20) Hawkins                      2       24) McLeod                      1   
 
                  Men - 2A - Team Rankings - 4 Events Scored
===============================================================================
    1) Lindsay                     22        2) Valley View                18   
    3) Big Sandy                   15        4) Clarksville                10   
    4) Hico                        10        4) Quanah                     10   
    4) Munday                      10        8) Gladewater Union Grove      8   
    9) Linden-Kildare               6       10) Collinsville                4   
   10) Hamilton                     4       10) Archer City                 4   
   13) Era                          1       13) Hawkins                     1   
   13) Honey Grove                  1