Licensed to Porcupine Stadium - Site License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/29/2017 05:00 PM
          2017 UIL AA REGION 2 CHAMPIONSHIPS - 4/28/2017 to 4/29/2017          
                                Springtown, TX                                 
                                    Results                                    
 
Event 223  Women Discus Throw 2A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Kuehler, Kristen          11 Munday                128-07     136-08   10   
  2 Cooper, Charlie           11 Windthorst            125-05     125-07    8   
  3 Ponder, Hannah            12 Bells                 120-03     123-06    6   
  4 Toland, Maddie            10 Campbell            05-05.50     114-02    4   
  5 Stautzenberger, Baylee    10 Tom Bean              105-06     113-09    2   
  6 Willams, Courtney         11 Olney                 100-00     111-07    1   
  7 Breazeale, Haley          11 Union Grove           104-03     106-07  
  8 McKinley, Kaylee          12 Union Grove           106-07     104-08  
  9 Griffin, Chakyrah         10 Clarksville            99-01     103-04  
 10 Webb, Madison             10 Union Grove           105-10      95-09  
 11 Ellerbe, Madilyn          11 Ranger                 99-02      93-03  
 12 Grewing, Jocelyn          11 Lindsay               105-11      87-05  
 13 Hellman, Elizabeth        12 Lindsay               104-05      87-00  
 14 Helmberger, Abby          11 Boles                  88-10      84-00  
 15 Redd, Jada                12 Honey Grove            87-00      81-02  
 16 Thomas, Elizabeth         12 Cumby                 106-01      66-07  
 
Event 224  Men Discus Throw 2A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Owens, Austin             12 Union Grove           148-11     155-02   10   
  2 Tanner, Bowie             11 Wolfe City            138-10     150-05    8   
  3 Smith, J.R.               12 McLeod                153-01     146-11    6   
  4 Amponsah, Kofi            10 Goldthwaite           134-00     143-08    4   
  5 Daughtry, Brennon         12 Union Grove           140-08     143-04    2   
  6 Sanders, Kade             11 Munday                145-04     139-02    1   
  7 Tackett, Brady            12 Windthorst                       136-10  
  8 Longley, Derek            11 Muenster              124-06     132-10  
  9 Mayhan, Alec              12 Union Grove           137-05     132-02  
 10 Walterscheid, Dean        11 Muenster              139-04     131-10  
 11 Martin, Blake             12 Alvord                119-09     122-05  
 12 Kays, Dylan               11 Collinsville          125-05     121-00  
 13 Bailey, Jordan            12 Blue Ridge            118-03     116-09  
 14 Caldwell, Noah            09 Electra               131-09     115-03  
 15 Martin, Harrison          12 Blue Ridge            124-09     113-01  
 16 Price, Ethan              12 Honey Grove           111-08     110-09  
 
Event 226  Men High Jump 2A
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kassen, Cale              10 Valley View          6-06.00    6-06.00   10   
  2 Patterson, Ty             10 Linden-Kildare       5-10.00    6-00.00    8   
  3 Martin, Calvin            11 De Leon              6-03.00   J6-00.00    6   
  4 Wallace, Josh             11 Lindsay              6-02.00   J6-00.00    4   
  5 Dockins, RayLynn          11 Munday               6-02.00   J6-00.00    2   
  6 Townes, Jayden            11 Rivercrest           5-10.00    5-10.00    1   
  7 Deleon, Brandon           10 Blue Ridge           5-10.00   J5-10.00  
  8 Smith, Kentavion          09 Honey Grove          6-01.00   J5-10.00  
  9 Jones, Marquise           10 Linden-Kildare       5-10.00    5-08.00  
 10 Coe, Curtis               12 Boles                5-08.00   J5-08.00  
 11 Richey, Tanner            09 Alvord               5-08.00   J5-08.00  
 12 Allen, Rayzon             12 Clarksville          5-10.00    5-06.00  
 13 Simmons, Darek            12 Archer City          5-10.00   J5-06.00  
 13 Fillmore, Levi            11 Electra              6-00.00   J5-06.00  
 -- Cruthird, Robert          12 Boles                5-08.00         NH  
 -- Hawthorne, Hunter         11 Bells                5-08.00         NH  
 
Event 233  Women Triple Jump 2A
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Greer, Bailee             12 Detroit             35-08.00   37-04.50   NWI  10   
  2 Walker, Maleah            10 Seymour             35-00.00   37-01.00   NWI   8   
  3 Grubbs, Cheyenne          12 Union Grove         34-03.75   35-11.00   NWI   6   
  4 Howard, Kylie             12 Era                 36-01.00   35-09.50   NWI   4   
  5 Daniel, Alexa             10 Electra             34-10.00   35-08.00   NWI   2   
  6 Williams, Rozshanae       11 Honey Grove         33-07.00   35-00.00   NWI   1   
  7 Shaw, Diavian             11 Honey Grove         34-00.00   34-10.75   NWI 
  8 Larabee, Chloe            12 Lindsay             35-07.00  J34-10.75   NWI 
  9 Gerner, Skylar            09 Blue Ridge          34-07.50   34-07.50   NWI 
 10 Woodall, Karissa          12 Alvord              33-03.50   34-02.50   NWI 
 11 Polk, Sydney              10 Hico                34-11.75   33-10.75   NWI 
 12 Waggoner, Alyssa          10 Electra             33-07.00   33-09.50   NWI 
 13 Hines, Kayla              11 Linden-Kildare      31-08.00   33-06.50   NWI 
 14 Heskett, Madison          12 Valley View         34-07.00   33-06.00   NWI 
 15 Reed, Eryn                10 Clarksville         32-03.25   32-04.50   NWI 
 -- Jones, Cheyenne           11 Cumby               32-05.75       FOUL       
 
Event 234  Men Triple Jump 2A
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gaffney, Clashon          12 Clarksville         44-04.00   47-04.50   NWI  10   
  2 Williams, Demarion        11 Electra             43-05.75   45-03.50   NWI   8   
  3 Rose, Ja'Kevian           11 Linden-Kildare      42-03.25   45-02.00   NWI   6   
  4 Williams, Kellen          09 Union Grove         42-02.00   43-07.00   NWI   4   
  5 Binder, Brennan           12 Muenster            42-06.75   42-07.00   NWI   2   
  6 Dashner, Jason            12 Meridian            42-07.75   41-01.25   NWI   1   
  7 Hemphill, D'Undrea        12 Munday              42-06.75   41-00.50   NWI 
  8 Rector, Jalen             10 Celeste             40-09.00   40-07.50   NWI 
  9 Finley, Hunter            11 Hamilton            40-10.00   40-07.00   NWI 
 10 Pruitt, Dometreus         09 Honey Grove         41-03.00   40-05.00   NWI 
 11 Coe, Curtis               12 Boles               40-04.75   40-01.00   NWI 
 12 McClure, Hunter           11 Lindsay             40-03.00   39-07.00   NWI 
 13 Hawthorne, Hunter         11 Bells               39-11.00   37-08.00   NWI 
 14 Machal, Clayton           10 Alvord              39-07.00   37-03.00   NWI 
 -- Burk, Seth                11 Big Sandy           41-11.25       FOUL       
 -- Edwards, Xavier           12 Celeste             41-02.50       FOUL       
 
                 Women - 2A - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Gladewater Union Grove      88        2) Era                        76   
    3) Seymour                     50        4) Honey Grove                42.33
    5) Hico                        33        6) Windthorst                 31   
    7) Olney                       25        8) Detroit                    24   
    9) Hamilton                    20.33    10) Price Carlisle             20   
   11) Simms Bowie                 18       11) Valley View                18   
   11) Munday                      18       14) Quanah                     16   
   15) Lindsay                     15.33    16) Electra                    14   
   17) Blue Ridge                  12       18) Meridian                   11   
   19) Archer City                  8       19) Bells                       8   
   19) Goldthwaite                  8       19) Santo                       8   
   23) Petrolia                     6       23) Muenster                    6   
   23) Ivanhoe Rayburn              6       23) De Leon                     6   
   23) Alvord                       6       28) Linden-Kildare              5   
   29) Campbell                     4       30) Hawkins                     3   
   31) Tom Bean                     2       31) Ranger                      2   
   31) Quinlan Boles                2       31) Martins Mill                2   
   31) Cumby                        2       31) Trenton                     2   
   37) McLeod                       1       37) Chico                       1   
 
                  Men - 2A - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Lindsay                    104        2) Linden-Kildare             61   
    3) Clarksville                 60        4) Valley View                48   
    5) Muenster                    34        6) Santo                      32   
    7) Big Sandy                   31        8) Meridian                   29   
    9) Gladewater Union Grove      24       10) Munday                     23   
   11) Hico                        18       12) Blue Ridge                 17   
   13) Electra                     13       14) Archer City                12   
   15) Hawkins                     11       16) Perrin-Whitt               10   
   16) Quanah                      10       16) Wolfe City                 10   
   16) Goldthwaite                 10       20) Hamilton                    8   
   20) Windthorst                   8       20) Celeste                     8   
   20) Maud                         8       24) McLeod                      6   
   24) De Leon                      6       26) Collinsville                4   
   26) Price Carlisle               4       26) Martins Mill                4   
   29) Bells                        2       30) Era                         1   
   30) Longview Chadwick            1       30) Bogata Rivercrest           1   
   30) Honey Grove                  1